مجموعه دستور غذا: تابه استیک سالزبری


من از دوران کودکی عاشق استیک سالزبری بودم. من قبلاً آن را به عنوان یک شام یخ زده می خوردم … اما این روزها دیگر آن غذاهای اصلی یخ زده را نمی خورم.

من بسیاری از دستور العمل های استیک سالزبری را امتحان کرده ام ، اما در ابتدا چاشنی ها را دوست نداشتم. سپس من بافت بدون * بدون * آرد سوخاری را دوست نداشتم و می خواستم یک گزینه بدون دانه باشد. متوجه شدم استفاده از مقدار کمی خرده برنج در مخلوط م workedثر است و گاهی اوقات این کار را انجام می دهم. اما هرگز سس کافی وجود ندارد ، می دانید؟

به این ترتیب تابه استیک سالزبری به وجود آمد. بدون غلات. سس خوشمزه فراوان. طعم های کامل

با سیب زمینی له شده سرو کنید تا گلوتن / دانه آزاد نباشد. اگر می خواهید GAPS / کم کربوهیدرات داشته باشید ، با پوره گل کلم سرو کنید. اگر می خواهید کتوژنیک باشد آن را به تنهایی سرو کنید (اگرچه ممکن است بخواهید شراب را کمی خرد کرده و مقداری کره نیز اضافه کنید). اگر رژیم های خاص مورد علاقه شما نیست ، مقداری پنیر خانگی تهیه کنید تا از آن لذت ببرید. این تقریباً همه است!

تابه استیک سالزبری

عناصر:

  • 1 پوند گوشت گاو آسیاب شده با علف
  • 1 پیاز بزرگ ، ورقه شده
  • 8-12 اونس. قارچ ، خرد شده
  • 4 – 5 حبه سیر ، برش خورده
  • 1/2 قاشق چایخوری جعفری
  • 3 فنجان آب گوشت گاو (اینطور من آن را خانگی درست می کنم)
  • 1/2 فنجان شراب قرمز (خشک ، مخصوص کتو)
  • نمک به مزه (با 1 قاشق چایخوری شروع کنید ، در صورت استفاده از آب گوشت بدون نمک بیشتر)
  • 2 TBSP Arrowroot در 4 قاشق غذاخوری. آب (پرش از کتو)

مرحله 1: در یک تابه 12 اینچی (من از چدن میناکاری شده ام استفاده می کنم) ، گوشت چرخ کرده را تقریباً قهوه ای کنید.

گام 2: پیاز و قارچ را اضافه کرده و تفت دهید تا نرم شود. (اگر از کتو استفاده می کنید ، چند قاشق غذاخوری کره به آن اضافه کنید.)

مرحله 3: سیر ، جعفری ، نمک ، آب گوشت گاو و شراب را اضافه کنید.

مرحله 4: بگذارید 10 تا 15 دقیقه بجوشد تا سس به نصف کاهش یابد.

مرحله 5: پودر پیکان را در آب سرد مخلوط کنید تا حل شود ، سپس به آرامی داخل تابه بریزید و مرتباً هم بزنید. وقتی ضخامت آن به اندازه ای که می خواهید متوقف شوید. شما * می توانید * از این کتو استفاده کنید زیرا کربوهیدرات های اضافی ناچیز هستند ، اما از نظر فنی این یک جزء کتو نیست. این برای GAPS ، بدون گلوتن و اکثر رژیم های دیگر بی خطر است. (همچنین می توانید نشاسته ذرت ، نشاسته سیب زمینی ، نشاسته تاپیوکا و غیره را جایگزین کنید ، اگرچه ذرت و سیب زمینی برای GAPS یا کتو بی خطر نیستند.)

خودشه! فوق العاده است ، فوق العاده آسان. من روی سیب زمینی پوره شده و کنار میوه های تازه سرو می کنم. در زیر بشقاب کودک نوپای من آمده است. او اصرار داشت که مقداری از آن را در حین عکاسی داشته باشم ، سپس گفت: عشق پیاز! “او تنها نیست – بچه های 5 و 7 ساله من آنها را به صورت خام از تخته برش من می خورند!

غذای دوستانه خانواده در تابه ، در کمتر از 45 دقیقه آماده می شود. کامل.

نظر شما در مورد استیک سالزبری – غذای عجیب غذاخوری یا غذای خوشمزه چیست؟

درباره واکسن گیج شده اید؟

راهنمای واکسیناسیون رایگان و بدون دردسر ما را دریافت کنید. سوالات خود را با اطلاعات منطقی و مبتنی بر واقعیت به جای ترس پاسخ دهید.