محقق FAU جایزه تحقیقاتی NIH “Maximizing Investigors” به ارزش 1.8 میلیون دلار آمریکا را دریافت می کند


اخبار – راکل آسیس ، دکتری از دانشگاه آتلانتیک فلوریدا ، دانشیار دانشکده مهندسی برق و علوم کامپیوتر در دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر و عضو موسسه بهداشت و مداخلات بیماریهای انسانی (I-HEALTH) در FAU ، از موسسه های ملی دریافت کرده است. Health (NIH) جایزه 1.8 میلیون دلاری تحقیقات حداکثر کننده محققان (MIRA) را به مدت پنج سال دریافت کرد. هدف از این جایزه این است که به محققان این توانایی را بدهد که با پروژه های علمی بلندپروازانه مقابله کنند و مشکلات را با خلاقیت بیشتری حل کنند.

Assis ، که اولین کسی است که در FAU فلوشیپ NIH MIRA دریافت می کند ، طیف وسیعی از روش های آماری و یادگیری ماشینی مبتنی بر مدل را برای طبقه بندی نتایج تکاملی و پیش بینی پارامترهای تکاملی تغییرات ساختاری به دلیل تکرار ، حذف ، توسعه می دهد. وارونگی و حوادث جابجایی تغییرات ساختاری عوامل کلیدی در سازگاری تکاملی و بیماری های انسانی هستند.

در این پروژه ، او بین انواع مختلف تغییرات ساختاری ، نتایج تکاملی آنها و گروههای طبقه بندی مقایسه می کند. هدف اصلی تحقیق شناسایی قوانین کلی است که به موجب آن انواع مختلف تغییرات ساختاری به نوآوری تکاملی کمک می کند. این مطالعات نشان می دهد که چگونه تکثیر ، حذف ، وارونگی و جابجایی ژن با هم کار می کنند و انواع سازگاری های پیچیده را در طول درخت زندگی ایجاد می کنند.

آسیس گفت: “مطالعات اولیه ما نشان داد که این تکنیک ها بسیار قوی تر و دقیق تر از روش های قبلی خواهند بود و بنابراین نشان دهنده پیشرفت های مهمی در مطالعه تکاملی تغییرات ساختاری است.” “علاوه بر اجرای روشهای خود در بسته های نرم افزاری منبع باز ، از آنها برای مطالعه اثرات تکاملی انواع مختلف تغییرات ساختاری در انسان و چندین گونه دیگر جانوری و گیاهی استفاده خواهیم کرد.”

تجزیه و تحلیل پیگیری این تحقیق فرضیه های هدفمندی را در مورد چگونگی تغییرات ساختاری باعث ایجاد نوآوری های تکاملی ، مانند اینکه آیا انواع مختلف تغییرات ساختاری و نتایج تکاملی آنها در سازگاری جنسیتی نقش دارند ، آزمایش می کند.

گروه Assis رویکردهای محاسباتی و آماری را برای درک تکامل تغییرات ساختاری الگوها در داده های ژنومی و رونویسی آنها توسعه داده و به کار می گیرد. در سالهای اخیر ، مطالعات گروه او عمدتا بر تکثیر ژن متمرکز شده است ، که رایج ترین نوع تغییرات ساختاری مشاهده شده در طبیعت است. به طور خاص ، Assis منشاء نوآوری تکاملی پس از تکثیر ژن را بررسی کرده است ، مشکلی که مدت ها در جامعه ژنومیک تکاملی مورد توجه بوده است.

Assis به عنوان یک دانشجوی فوق دکتری در آزمایشگاه Bachtrog در دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی ، اولین روش را برای طبقه بندی نتایج تکاملی ژن های تکراری از مقایسه فیلوژنتیک پروفایل بیان ژن آنها طراحی کرد. با استفاده از این روش درخت تصمیم گیری برای ایجاد داده های بیان از بافت های مختلف ، او و گروهش توانستند نتایج تکاملی ژن های تکراری را طبقه بندی کنند. دروزوفیلا (مگس میوه) ، پستانداران و علفها. این مطالعات واگرایی های مکرر بیان خاص بافت پس از تکرار و همچنین تفاوت توالی و بیان درون و بین گونه هایی که با انتخاب طبیعی سازگار هستند را نشان داد.

استلا باتالاما ، دکترا ، رئیس دانشگاه گفت: “محدودیت های زیادی برای روش درخت تصمیم گیری وجود دارد ، از جمله حساسیت نسبت به تصادفات بیان ژن ، عدم پشتیبانی آماری و عدم توانایی در پیش بینی پارامترهایی که باعث ایجاد تغییرات ساختاری می شوند.” دانشکده مهندسی علوم کامپیوتر “ما به پروفسور اسیس بسیار مفتخریم که این بورسیه معتبر و بسیار رقابتی NIH MIRA را دریافت کرده است ، که به او کمک می کند با توسعه تکنیک های جدید آماری و یادگیری ماشین مبتنی بر مدل برای طبقه بندی نتایج تکاملی و پیش بینی پارامترهای تکاملی ، این موانع را پشت سر بگذارد. غلبه بر زمان “تغییرات ساختاری از داده های ژنومی و رونویسی”.

در تجزیه و تحلیل ژنومی جمعیت بعدی ، گروه Assis نشان داد که انتخاب طبیعی در واقع نقش مهمی در نتایج تکاملی ژنهای دوگانه جوان دارد دروزوفیلابه گروه او بعداً طبقه بندی کننده های درخت تصمیم مشابه را برای نوع دیگری از تغییرات ساختاری ایجاد کرد: حذف ژن. استفاده از این روش برای ایجاد داده های بیان از بافت های متعدد و مراحل رشد در دروزوفیلا یک واگرایی سریع در راستای سازگاری را کشف کرد ، که نشان می دهد انتخاب طبیعی مسیرهای تکاملی تغییرات ساختاری ایجاد شده توسط حذف و انتقال را نیز شکل می دهد.

Assis با همکار خود ، Michael DeGiorgio ، Ph.D. ، دانشیار ، دانشکده مهندسی برق و علوم کامپیوتر در FAU ، بر روی توسعه اولین الگوریتم یادگیری ماشین برای طبقه بندی نتایج تکاملی و پیش بینی پارامترهای ژن های تکراری از داده های بیان کار کرد. بسیاری از کارهای آینده Assis بر ادامه این روشهای پیشرفته یادگیری ماشین برای انواع دیگر تغییرات ساختاری متمرکز خواهد بود.

گرگ فیلدز ، دکترا ، مدیر اجرایی ، FAU I-HEALTH گفت: “DR. Assis یک محقق جوان برجسته است و این بورس تحصیلی NIH MIRA گواهی بر حرفه علمی درخشان است.” نتایج کار دکتر اسیس به ترسیم یک تصویر جهانی از نقش بیولوژیکی نسبی و اهمیت تغییرات ساختاری در انسان و سایر گونه ها کمک می کند. “

– FAU-

درباره دانشگاه فناوری و علوم کامپیوتر FAU:

دانشگاه مهندسی و علوم رایانه FAU بین المللی برای تحقیقات و آموزش پیشرفته در زمینه های علوم رایانه و هوش مصنوعی (AI) ، علوم رایانه فنی ، مهندسی برق ، بیوتکنولوژی ، مهندسی عمران ، مهندسی محیط و زمین شناسی ، مهندسی مکانیک شناخته شده است. و مهندسی اقیانوس تحقیقی که توسط دانشکده و تیم های آن انجام شده است دانش آموزان را در معرض نوآوری های تکنولوژیکی قرار می دهد که باعث پیشرفت علم در علم می شود. تلاشهای پژوهشی کالج توسط بنیاد ملی علوم (NSF) ، م Institسسات ملی بهداشت (NIH) ، وزارت دفاع (DOD) ، وزارت حمل و نقل (DOT) ، وزارت آموزش و پرورش (DOEd) ، ایالت پشتیبانی می شود. فلوریدا و صنعت دانشکده مهندسی و علوم رایانه در FAU مدارک مدرنی با تخصص در زمینه های دارای اولویت ملی مانند هوش مصنوعی ، امنیت سایبری ، اینترنت اشیاء ، مدیریت زنجیره حمل و نقل و علم داده ارائه می دهد. دوره های جدید شامل کارشناسی ارشد در هوش مصنوعی (ابتدا در فلوریدا) ، کارشناسی ارشد در علوم داده و تجزیه و تحلیل و کارشناسی ارشد جدید در علوم کامپیوتر برای متخصصان است. اطلاعات بیشتر در مورد کالج را می توانید در آدرس موجود پیدا کنید eng.fau.eduبه

درباره موسسه بهداشت و مداخله بیماری های انسانی (I-HEALTH) در FAU:

I-Health برای پیشرفت سلامت از طریق تحقیقات پیشگامانه و برنامه های کاربردی کاربردی ایجاد شده است. I-Health زیرساخت مراقبت های بهداشتی را تغییر می دهد تا برنامه های مداخله جدیدی ایجاد کند که مراقبت های بهداشتی روزمره را برای بیماران و جامعه و تخصصی ترین خدمات برای بیماری ها ، بیماری ها و آسیب های پیچیده ارائه دهد. I-Health همچنین بر جمعیت سالخورده بیماران متمرکز شده است تا مراقبت های منحصر به فردی را ارائه دهد که در دیگر مناطق موجود نیست. علاوه بر توسعه کارآزمایی های بالینی و انجام تحقیقات بالینی و ترجمه ای ، I-Health به نسل های متخصصان بهداشت آموزش می دهد و آموزش می دهد تا نیازهای متنوع فلوریدا جنوبی را برآورده کنند. برای اطلاعات بیشتر ، مراجعه کنید

fau.edu/i- سلامتبه

درباره دانشگاه آتلانتیک فلوریدا: دانشگاه فلوریدا آتلانتیک ، در سال 1961 تأسیس شد ، به طور رسمی در سال 1964 به عنوان پنجمین دانشگاه دولتی در فلوریدا افتتاح شد. امروزه این دانشگاه بیش از 30،000 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد را در شش مکان در امتداد سواحل جنوب شرقی فلوریدا نگهداری می کند. در سال های اخیر این دانشگاه هزینه های تحقیقاتی خود را دو برابر کرده و از نظر رقابتی در پیشرفت تحصیلی پیشی گرفته است. FAU از طریق همزیستی دسترسی و تعالی ، مدلی بدیع را تجسم می کند که در آن شکاف های عملکرد سنتی از بین می رود. FAU به عنوان یک موسسه اسپانیایی نامگذاری شده است ، که توسط US News & World Report به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های دولتی رتبه بندی شده است ، و توسط بنیاد کارنگی برای پیشرفت آموزش به عنوان یک موسسه با فعالیت تحقیقاتی بالا رتبه بندی شده است. برای اطلاعات بیشتر ، مراجعه کنید www.fau.eduبه