وزن وینیل چیست و از چه چیزی ساخته شده است؟

اکثر وزنه برداران و بدنسازان از انواع مختلف وزنه مانند وزنه های چدنی ، وزنه های کرومی و وزنه های وینیل استفاده می کنند. در حالی که هدف اصلی همه این وزنه ها این است که بدنسازان تمرینات گسترده ای را برای تقویت و تناسب اندام خود انجام دهند ، اما هنوز از نظر شکل ، سبک ، ظاهر و رنگ با یکدیگر تفاوت دارند. در اینجا در این پست ، اطلاعات مختصری در مورد دمبل های وینیل ارائه می شود تا در صورت عدم آشنایی با آنها ، در مورد آنها بیشتر بدانید.

معرفی وزن وینیل

وزنه های وینیل وزنه های تمرینی هستند که از بتن جامد با مواد ساخته شده از پلاستیک سخت پوشانده شده اند. اگر در این زمینه تازه کار هستید ، تمرینات قدرتی خود را شروع کنید. دلیل اصلی شروع افراد تازه کار با وزنه های وینیل این است که به آنها اجازه می دهد تا مطابق شکل خود ورزش کنند و انواع تمرینات با وزنه را به درستی انجام دهند. بالا بردن صحیح وزنه ها در واقع مهمترین قسمت تمرینات قدرتی است ، اما بهترین راه برای بلند کردن وزنه هنوز یک سootال مبهم است.

تو چی هستی؟

دمبل های بتنی که با وینیل مقاوم پوشیده شده اند برای تمرینات مختلف شدید درجه یک استفاده می شوند. آنها معمولاً برای جلوگیری از آسیب های عملکردی یا بازتوانی مربی قدرتی استفاده می شوند. این دمبل ها که در سطوح مختلف وزن موجود هستند ، دارای روکش وینیل هستند. بسته به قدرت بازوها می توانید از آنها استفاده کنید.

دمبل های وینیل چگونه ساخته می شوند؟

در اصل ، آنها از بتن ساخته شده و با وینیل پوشانده شده اند تا ظاهری زیبا و شیک به آنها ببخشد. آنها در اندازه ها و وزن های مختلف ساخته شده اند تا هرکس با توجه به پتانسیل وزنه برداری خود از آنها استفاده کند.

بسته بندی دمبل های وینیل

دمبل ها به صورت جفت بسته بندی شده اند تا حمل و نقل و ذخیره سازی آسان برای کاربر انجام شود. آنها معمولاً در بسته های 2 کیلوگرمی ، 4 کیلویی ، 6 کیلویی و 10 کیلویی با 2 عدد هر یک 1 کیلوگرم ، 2 کیلوگرم ، 3 کیلوگرم و 5 کیلوگرم بسته بندی می شوند.

تولید دمبل وینیل

ساخت دمبل یک فرآیند گام به گام است. ابتدا قالب چدنی با توجه به اندازه و نوع دمبلی که می خواهید بسازید آماده می شود. قالبها کمی سبک تر از وزن مورد نظر دمبل آماده هستند زیرا روکش وینیل نیز دارای وزنی است که به وزن اصلی قالب چدنی اضافه می شود.

مرحله دوم این است که شکل چدنی دمبل را در وینیل داغ به شکل مذاب آغشته کنید تا پوشش آن بتواند تمام شکل را بپوشاند. وینیل ذوب شده در رنگهای متنوع مورد استفاده قرار می گیرد تا جلوه ای منحصر به فرد و جذاب به دمبل های تمام شده بدهد.

ماشین آلات مورد استفاده در تولید

برای ساختن دمبل های وینیل با کیفیت بالا ، از دستگاه های قالب چدنی با کیفیت بالا برای ساختن دمبل در اندازه و وزن دقیق استفاده می شود. وینیل در اصل با کمک نفت و نمک ساخته می شود. اتیلن با ترک خوردن نفت خام یا نفت و کلر از طریق تجزیه الکترولیتیک نمک به دست می آید تا وینیل ایجاد شود.