پیوند میکروب به زنان مبتلا به عفونت های واژن که درمان آنها دشوار است ، کمک می کند


جدیدترین اخبار سلامت زنان

نویسنده: سرنا گوردون
خبرنگار سلامت روز

دوشنبه ، 7 اکتبر 2019 (HealthDay News) – واژینوز باکتریایی یک عفونت شایع در زنان است که معمولاً به راحتی با آنتی بیوتیک ها درمان می شود. اما برای کسانی که دچار عفونت های مکرر می شوند ، گزینه های درمانی محدود است.

اکنون محققان اسرائیلی گزارش می دهند که عفونت های مکرر در چهار مورد از هر پنج زنی که “پیوند میکروبیوم واژن” دریافت کرده اند بهبود یافته است. محققان توضیح دادند که پیوند از باکتری های سالم جمع آوری شده از مایع واژن از اهداکنندگان بدون بیماری تشکیل شده است.

“واژینوز باکتریایی در حالی که تهدید کننده زندگی نیست ، یک بیماری بسیار شایع در زنان است که بر زندگی زنان تأثیر عمیقی دارد ، از جمله ناراحتی شدید ، کاهش عزت نفس ، مشکلات در روابط صمیمی ، جدایی اجتماعی و بی شمار خطرات ایجاد عفونی. عوارض بیماریهای زنان و زایمان. ” اران الیناو.

الیناو از موسسه علوم وایزمن در اسرائیل و آلمان افزود: “با معرفی این روش درمانی جدید ، امیدواریم بتوانیم یک گام به ارائه راه حلی مقرون به صرفه برای میلیون ها زن در سراسر جهان نزدیک تر شویم.”

به گفته محققان ، واژینوز باکتریایی تا یک سوم زنان در سنین باروری را درگیر می کند. گاهی اوقات عفونت علامتی ایجاد نمی کند ، یا ممکن است ترشحات واژن با بوی نامطبوع وجود داشته باشد.

بر اساس این مطالعه ، پس از درمان با آنتی بیوتیک ، میزان عود بیماری پس از سه ماه حدود 30 درصد و حتی در یک سال 50 تا 70 درصد است. درمان مداوم آنتی بیوتیکی می تواند به عفونت های مکرر کمک کند ، اما می تواند زنان را در معرض عفونت های دیگر قرار دهد ، مانند: B. عفونت های مخمر افزایش می یابد.

مطالعه حاضر شامل پنج زن 27 تا 47 ساله بود که واژینوز باکتریایی مکرر داشتند. عفونت های وی به طور کامل به آنتی بیوتیک ها پاسخ نداده بود.

محققان سه زن را برای اهداء مایع واژن به منظور بازسازی میکروبیوم واژن (اجتماعات میکروبی) زنان مبتلا ، به کار گرفتند. الیناو گفت که این مایع از نظر عوامل بیماری زای متعدد ویروسی و باکتریایی ، مانند نحوه اهدای خون ، غربالگری شده است.

به گفته الیناو ، چهار نفر از پنج زن بهبودی کامل داشتند. سه زن برای دستیابی به بهبودی به بیش از یک “پیوند” نیاز داشتند. او گفت که زن پنجم در حال بهبودی نسبی بود.

وی گفت: “با این نوع پذیرش ، علائم و عوارض مرتبط با غلبه میکروبیوم واژینوز باکتریایی به سرعت کاهش می یابد.”

زنانی که علائم آنها بهبود یافته بود ، میکروبیوم واژن خود را با آن غنی سازی کردند لاکتوباسیل ها میکروب ها این باکتری ها در تحقیقات قبلی با میکروبیوم سالم واژن مرتبط بوده اند.

نویسندگان مطالعه مطمئن نبودند که چرا زن پنجم بهبودی کامل نداشت. الیناو گفت ممکن است باکتری های “بد” او قوی تر از باکتری های خوب پیوندی باشد.

او امیدوار است که مطالعات آینده به بهینه سازی انتخاب اهداکنندگان و شانس موفقیت برای همه زنان کمک کند. الیناو خاطرنشان کرد: تیم او قصد دارد مطالعه دیگری را در ماه های آینده آغاز کند.

دکتر. میچل کرامر ، رئیس زنان و زایمان در بیمارستان هانتینگتون Northwell Health در هانتینگتون ، نیویورک ، در گزارش فعلی شرکت نداشت. وی گفت: “این مطالعه یک درمان جالب ، جدید و بالقوه م effectiveثر برای زنان مبتلا به واژینوز باکتریایی مکرر و مداوم است که می تواند بر زندگی فرد تأثیر بگذارد و بر سلامتی و رفاه او تأثیر بگذارد.”

در حالی که هیچ عارضه جانبی در این مطالعه مشاهده نشد ، کرامر افزود که “باید از غربالگری دقیق اهداکنندگان برای جلوگیری از انتقال پیوند بیماری های دیگر اطمینان حاصل شود.”

علاوه بر این ، درمان باید در گروه بسیار بیشتری از زنان مورد مطالعه قرار گیرد.

نتایج این مطالعه در 7 اکتبر در. منتشر شد داروی طبیعیبه

اخبار پزشکی
کپی رایت © 2019 روز سلامت. همه حقوق محفوظ است.پرسش

واژن شامل لگن ، کلیتوریس و رحم است.
پاسخ را ببینید

منابع

منابع: Eran Elinav، MD، Ph.D.، Feldmann in Immunology، Weizmann of Science Institute، Israel؛ میچل کرامر ، MD ، رئیس ، زنان و زایمان ، بیمارستان Northwell Health Huntington، Huntington، NY؛ 7 اکتبر 2019 ، داروی طبیعی