چگونه می توان خودآگاهی سلامت پستان را تمرین کرد ، به گفته کارشناسان بهداشت زنان


در حالی که به نظر می رسد سرطان سینه بیشتر از همیشه شایع است – و هر سال بر زنان جوان تأثیر می گذارد – در واقع برای زنان در هر سنی امیدی وجود دارد. درست است که این یک تشخیص رایج است – “از هر هشت زن یک نفر مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده می شود و پنج تا ده درصد آن به عوامل ژنتیکی مربوط می شود.” تارا اسکات ، دکتر، متخصص زنان و زایمان ، پزشکان متخصص و پزشک طب یکپارچه ، دارای مجوز سه گانه ، CMO و بنیانگذار گروه پزشکی Revitalize در Fairlawn ، اوهایو ، که به FitOn می گوید بسیاری از بیماران جوانتر از قبل هستند. به همین دلیل اطمینان از سلامت سینه بسیار مهم است.

دکتر. اسکات معتقد است رژیم غذایی ، شیوه زندگی و عوامل محیطی در این بهبود نقش دارند ، اما به لطف تحقیقات ، آموزش و پیشرفت در زمینه پزشکی ، ما ابزارهایی برای پیشگیری ، تشخیص و کاهش سرطان سینه با موفقیت باورنکردنی داریم.

حالا بیایید یک تمرین جدید را شروع کنیم: بهداشت سینه. مراقبت از سینه ها به عنوان بخشی از رویکرد 360 درجه برای سلامتی و تندرستی ما. ما مراقبت از پوست خود را تحت کنترل داریم ، تمرینات ورزشی ما متوقف شده است … اما مراقبت از سینه ما چطور؟ پیش از این ، دو ستاره همه جانبه در سلامت زنان (از جمله دکتر اسکات) بهترین راه را برای چرخاندن این توپ به اشتراک می گذارند.

چه زمانی باید تمرین بهداشت سینه خود را شروع کنید؟

برای سالها ، زنان معتقد بودند که باید تا سن 40 سالگی (برخی حتی 50 سالگی را) برای انجام ماموگرافی سالانه منتظر بمانند – اما کارشناسان می گویند اطمینان از سلامت سینه باید از نوجوانی شروع شود. دکتر می گوید: “من بیشتر و بیشتر زنان مبتلا به سرطان سینه و همچنین جوانتر می بینم.” اسکات.

سوفیا الفو ، MD ، MS ، FACS، مدیر جراحی پستان در بیمارستان Good Samaritan ، بیمارستان سنت فرانسیس و بیمارستان Mercy در نیویورک ، با این نظر موافق است. دکتر می گوید: “بهترین کار این است که خودآگاهی پستان را از سنین پایین و در سنین نوجوانی آغاز کنید.” NS “این کار را با دانستن آنچه در ماه ها به ماه در سینه ها انجام می شود انجام می دهد تا بتوانید سریعتر به پزشک خود مراجعه کنید.”

برای رعایت بهداشت سینه چه راه هایی وجود دارد؟

چند روش ساده وجود دارد که می توانید شیوه زندگی و روال خود را برای تمرکز بر دو جنبه مهم سلامت سینه تنظیم کنید: پیشگیری از بیماری های پستان و تشخیص زودهنگام مشکلات.

و این بسیار هیجان انگیز است که این روشهای تشخیص و پیشگیری در سالهای اخیر به میزان قابل توجهی بهبود یافته است. ما پیشرفت هایی در تکنیک ها و روش های غربالگری برای تشخیص سرطان در مراحل اولیه و در نتیجه داریم [we have] پیش بینی بهتر با استراتژی های درمانی مدرن ما ، “می گوید دکتر. NS ماموگرافی سه بعدی ، MRI ، تصویربرداری مولکولی سینه (فقط در بیمارستان مرسی موجود است) و ماموگرافی کنتراست همه مواردی هستند که به بررسی و تشخیص سرطان سینه و سایر بیماری های پستان می پردازیم. “

امتحانات ماهانه (تشخیص زودهنگام)

این امر با معاینات ماهانه شروع می شود ، همانطور که دکتر می گوید. فو اشاره کرد. این کمی متفاوت از چیزی است که ممکن است قبلاً بدانید. او توضیح می دهد: “مواردی که باید به آنها توجه کرد ، مشابه آنچه ما قبلاً” خودآزمایی سینه “می نامیدیم و دیگر آنها را توصیه نمی کنیم زیرا نشان داده شده است که تغییری ایجاد نمی کند.”

با ظاهر و شکل آنها آشنا شوید. وقت خود را در آینه بگذرانید تا خودتان را بررسی کنید. هدف این است که اساساً سینه های خود را مانند پشت دست خود بشناسید. به این ترتیب می توانید تغییرات بصری را مشاهده کنید. دکتر می گوید: “علائم بصری که می تواند چیز جدی تری را نشان دهد ، تغییرات پوستی ، حفره ، عقب کشیدن نوک سینه ، ترشح نوک سینه است.” NS

از آنجا ، ممکن است بتوانید به پزشک خود مراجعه کنید (بیشتر در مورد آن در یک لحظه). دکتر می گوید: “یافته های فیزیکی که می تواند نشان دهنده چیزی جدی تر باشد ، توده ها ، تورم غدد لنفاوی در زیر بغل ، در ناحیه ترقوه یا گردن است.” NS “دانستن اینکه ماه ها به ماه در سینه های شما چه می گذرد ، بنابراین می توانید زودتر به پزشک خود مراجعه کنید.”

ویزیت پزشک و آزمایش ژنتیک (تشخیص زودهنگام + پیشگیری)

مراجعه منظم به پزشک – از جمله OBGYN شما – می تواند به تشخیص زودهنگام و پیشگیری کمک کند. مهم است که سوابق کاملی داشته باشیم و سابقه خانوادگی را مرور کنیم (مخصوصاً برای گروه سرطان عمومی). دکتر می گوید: “دانستن سابقه خانوادگی سرطان ها ، به ویژه سرطان سینه ، تخمدان ، سرطان لوزالمعده ، ملانوم ، پروستات پیشرفته ، سرطان سینه مردان ، سرطان روده بزرگ یا معده ، مهم است که آیا غربالگری قبلی یا آزمایش ژنتیک مورد نیاز است یا خیر.” NS

اکثر زنان تا اواسط تا اواخر 40 سالگی به فکر شروع این ملاقات ها نمی افتند ، اما دکتر فو از شما می خواهد که یک معاینه زودهنگام انجام دهید ، به خصوص اگر شما انجام دادن داشتن سابقه سرطان در خانواده “توصیه می شود برای ارزیابی ریسک رسمی به جراح سینه یا متخصص سنین 25 سالگی مراجعه کنید تا رده خطر و توصیه های خاصی را برای شما در مورد زمان شروع غربالگری و مناسب ترین مطالعات غربالگری برای شما تعیین کند.” او می گوید

پس آزمایش ژنتیکی BRCA چطور؟ به دلیل در دسترس بودن آزمایش ژنتیک خانگی ، این موضوع اخیراً به موضوعی محبوب تبدیل شده است. این همان چیزی است که دکتر اسکات توضیح می دهد که تنها 5 تا 10 درصد موارد سرطان سینه ژنتیکی هستندبه “اگر سرطان سینه در خانواده شما وجود دارد ، بله ، من فکر می کنم اگر آزمایش شوید و این دانش را داشته باشید ، می توانید پیشگیرانه عمل کنید. اگر نه ، من آن را توصیه نمی کنم. “

با این حال ، این آزمایش ها مزایای زیادی دارند. دکتر ژن می گوید: “آزمایش ژنتیک تأثیر زیادی بر نحوه بررسی و درمان سرطان سینه و سایر سرطان های مرتبط دارد و در تعداد زیادی از افراد این اتفاق نمی افتد.” NS

بررسی هورمون (پیشگیری)

دکتر دیگری توضیح می دهد که نوع دیگری از پیشگیری است. اسکات ، این است که هورمون های خود را به سالم ترین سطح برساند. این کمی متفاوت است و بهتر است با کمک و نظارت پزشک انجام شود.

“مشکلات هورمونی [are linked] دکتر می گوید ، خطر بالقوه سرطان وجود دارد. ” اسکات. “ما مدتهاست با هم توافق داریم [in the medical community] این استروژن سرطان سینه را تغذیه می کندبه بنابراین اگر وضعیت استروژن بالایی دارید (مانند آندومتریوز ، فیبروم یا دوره های سنگین) ، ممکن است در معرض خطر بیشتری باشید. ”

در این مورد چه می کنید؟ او توصیه می کند که یک آزمایش آزمایشگاهی با پزشک شما انجام شود. “توصیه می شود در این شرایط هورمون ها را آزمایش کنید و ببینید سطح بدن شما بالا است یا نامتعادل است.” او اظهار داشت که این بیشتر شبیه به یک است رویکرد یکپارچه، و به عنوان یک متخصص پزشکی اینطور عمل می کند او با بیماران کار می کند برای پیشگیری از سرطان

شیوه زندگی سالم با محوریت پستان (پیشگیری)

هر دو متخصص بر انتخاب شیوه زندگی سالم خاص (مانند رژیم غذایی ، BMI و شیوه زندگی عمومی) تأکید کردند که خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد. دکتر می گوید: این به عنوان “تعدیل عوامل خطر قابل اصلاح” شناخته می شود. NS (واقعیت جالب: همه اینها اراده می کنند همچنین کمک به تنظیم هورمون … و سلامت عمومی خوب!).

رژیم غذایی

هر دو متخصص رژیم غذایی سالم را برای سلامت کلی و پیشگیری از سرطان توصیه می کنند. از فیبر و ویتامین D استفاده کنید و در صورت امکان از گوشت قرمز و محصولات لبنی استفاده کنید تا رژیم غذایی خود را برای سلامت سینه خود بهینه کنید.

مرتبط: راهنمای نهایی برای تغذیه سالم

BMI

پزشکان توصیه می کنند که در این مورد وزن و BMI سالم برای اهداف پزشکی حفظ شود. BMI زیر 27 (در برخی موارد 25) ایده آل است ، همانطور که دکتر می گوید. فو توضیح می دهد: “ثابت شده است که چاقی با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه ارتباط دارد. “

سبک زندگی

انتخاب شیوه زندگی سالم که تقریباً برای هر شرایط سلامتی کار می کند در اینجا نیز کاربرد دارد. مراقبت در این زمینه می تواند تا حد زیادی پیش برود! پزشکان از شما می خواهند سیگار نکشید ، مصرف الکل خود را به یک یا دو نوشیدنی در هفته محدود کنید و ورزش کنید (نکته مورد علاقه ما!).

هر دو 150 دقیقه ورزش متوسط ​​در هفته را توصیه می کنند (و برای شروع رایگان با پزشک و / یا متخصص قلب مشورت کنید).

سوتین چطور؟

بحث هایی در مورد این که آیا سوتین برای سلامت پستان توصیه می شود یا نه (یا حتی می تواند منجر به سرطان سینه شود) وجود دارد. دکتر. اسکات می گوید نگران این موضوع نباشید. “این مطالعه توسط انجمن تحقیقات سرطان آمریکا منتشر شده است در نگاه [bras and breast cancer] و دریافت که هیچ جنبه ای از سوتین – نپوشید ، نپوشید ، از زیر سیم استفاده کنید [or wire-free] – به سلامت سینه کمک می کند. با این حال ، برای راحتی ، استفاده از بی سیم را توصیه می کنم. ”بنابراین اگر می خواهید راحت باشید ، اما نگران نباشید که فشارهای اتو مورد علاقه شما سرطان زا هستند.

اخبار مثبت در مورد سلامت سینه

دکتر می گوید: “به طور مداوم تکنیک ها و استراتژی های درمانی برای سرطان سینه بهبود می یابد.” NS بنابراین امید برای بیماران بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. او می گوید: “پیش آگهی کلی بهتر از سرطان های دیگر است.” “میزان بقای پنج ساله برای همه مراحل ترکیبی 93 درصد است. [and] برای سطح I 99 درصد است. “

او می گوید برخی از این “در عصر درمان های فردی” است که “بر اساس بیولوژی تومور برای هر فرد طراحی شده است”. این کار با استفاده از روشهای آزمایشی خاصی انجام می شود که می تواند بیمار را از درمان غیر ضروری و تهاجمی نجات دهد. دکتر می گوید: “آزمایشات ژنوم به شناسایی رفتار هر یک از تومورها کمک کرده است ، بنابراین می دانیم که آیا شیمی درمانی می تواند مفید باشد و بسیاری از زنان را از شیمی درمانی غیر ضروری که در گذشته دریافت می کردند نجات داده است.” NS علاوه بر محدود کردن شیمی درمانی ، دکتر فو که تابش نیز کاهش یافته است. “با داده های تحقیق بیشتر ما توانستیم دوز تابش و افرادی که به تابش نیاز دارند را محدود کنیم.”

این پیشرفتها در پزشکی مدرن بدیهی است که منافع زیادی داشته است و امکان درمان مستقیم و بدون تهاجم (و پیشگیری!) را فراهم کرده است. حتی عملیات بهبود یافته است. دکتر می گوید: “ما با کاهش جراحی زیر بغل و استفاده از تکنیک های جدیدتر برای ترسیم رگ های لنفاوی زیر بغل ، میزان لنف ادم خود را بهبود بخشیدیم و احتمالاً آنها را مجدداً متصل کرده و ترشحات بازوها را بازگرداند.” NS

نتیجه نهایی

امید بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. ترکیب راهکارهای پیشگیری و تشخیص زودهنگام می تواند به شما اطمینان دهد که نه تنها از سینه های سالم ، بلکه از بدن سالم (و زندگی سالم!) بهترین شانس را دارید. بنابراین اعتماد به نفس سینه را در برنامه مراقبت از خود قرار دهید و آن را گسترش دهید!