گذرنامه واکسن COVID-19 چیست؟


همچنان که جمعیت جهان به کووید -19 مبتلا می شوند واکسیناسیون، بحث فزاینده ای در مورد این که آیا ساکنان یکی از آنها را داشته باشند وجود دارد گواهی واکسیناسیونبه این پاسپورت ها شواهد رسمی ارائه دهد اینکه یک شهروند آمریکایی یا جهان یکی از واکسن های تأیید شده را در کشور خود دریافت کرده است. با این حال ، همه شهروندان و مقامات دولتی این گذرنامه ها را نمی خواهند.

سوابق واکسیناسیون به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و عموم مردم کمک می کند تا بفهمند چه کسانی هنوز در خطر ابتلا به ویروس و گسترش آن هستند. همچنین شرکت ها ، مکان ها و رویدادهای عمومی می توانند از مدارک واکسیناسیون استفاده کنند. با این حال ، برخی معتقدند که چنین بازبینی می تواند نقض حقوق و حریم خصوصی باشد.

در حال حاضر مردم انتظار دارند که دولت ها در مورد این گذرنامه ها تصمیم گیری کنند. آیا آنها مورد نیاز منطقه شما خواهند بود؟

از سلامت محافظت کنید

کند کردن شیوع ویروس و ایمن نگه داشتن مردم در صدر سازمانهای بهداشتی سراسر کشور قرار دارد. به دست آوردن یک پرونده واکسیناسیون ، که می تواند به صورت یک نسخه کپی فیزیکی یا یک برنامه تلفن هوشمند باشد ، می تواند نشان دهد که چه کسانی به طور بالقوه می توانند ویروس را گسترش دهند و چه کسی ایمن تر است.

اگر شما یا کسی که می شناسید قبلاً واکسن COVID-19 دریافت کرده اید ، ممکن است کارت با تاریخ مصرف دارو دریافت کرده باشید. این کارت نوعی پاسپورت واکسیناسیون است. ایده دیگر استفاده از برنامه های تلفن همراه است که داده ها را ذخیره می کند تا همیشه اطلاعات را با خود داشته باشید.

هر یک از این اشکال از شواهد می تواند برای سفر ضروری باشد ، به ویژه اگر محدودیت هایی برای ورود در کشورهای دیگر وجود داشته باشد. هنگام خروج و ورود به کشور یا منطقه دیگری می توانید گذرنامه خود را به نمایندگان ارائه دهید. این پویایی می تواند به کاهش سرعت انتشار ملی و بین المللی این ویروس کمک کند.

با این حال ، با وجود این مزایای بالقوه ، دولت ایالات متحده اخیراً ایده الزام شهروندان به ارائه سوابق واکسیناسیون را رد کرد. جن پسکی ، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید ، گفت دولت فدرال پایگاه داده ایجاد نمی کند افراد واکسینه شده و گواهی واکسیناسیون جهانی صادر نمی کند.

در عین حال، اتحادیه اروپا پیشنهاد داده است یک “گواهی سبز دیجیتال” جهانی که به گفته مقامات اتحادیه اروپا به آزادی سفرهای بین المللی برای افراد واکسینه شده کمک می کند. با توجه به درآمدهای گردشگری تابستانی ، زمان مناسب به نظر می رسد ، اما می تواند موارد “نابرابری واکسن” را با نگه داشتن افراد مرفه کمتر یا کسانی که با واکسن مخالف هستند در خانه تشدید کند.

دانمارک و دیگر کشورهای اروپایی قصد دارند شواهد واکسن مبتنی بر کد QR را ادغام کنید به پایگاه داده های دیجیتالی ملی موجود خود در حال حاضر برای شهروندان. حداقل در برخی از نقاط جهان ، ارتباط اطلاعات واکسن با سوابق شهروندی موجود ، بحث برانگیز نبوده است.

بحث ها در اروپا بر انتخاب فناوری های مناسب برای محافظت از این شکل ضروری از داده های بهداشت عمومی و نحوه انجام این کار در چارچوب قانون متمرکز است. بسیاری از مکالمات در آمریکا تا کنون تحت سلطه شعارهای ضد واکسن بوده و ادعا می کند که اثبات واکسیناسیون بر دولت غلبه دارد.

لبه ضد واکسیناسیون مصنوعی ممکن است از نوآوری های فناوری در مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده جلوگیری کند. با این حال ، این می تواند به زودی تغییر کند ، زیرا برخی از شرکت های بزرگتر فناوری به طور جدی به دنبال فرصت هستند [store and protect] کارت های واکسیناسیون در کیف های دیجیتال در مقیاس بزرگتر این امر در حال حاضر با کارت های اعتباری و بدهی امکان پذیر است ، اما این باید به راحتی در مورد اطلاعات بهداشتی محافظت شده (PHI) اعمال شود.

در نهایت ، صرف نظر از کشور ، دولت یا نهاد خصوصی ، ممکن است سابقه سابقه واکسیناسیون COVID-19 درخواست شود. به عنوان مثال ، دانشگاه براون و دانشگاه شمال شرقی دانش آموزان را واکسینه می کند اگر می خواهید برای ترم پاییز آینده به دانشگاه برگردید. این نیز به نوعی اثبات نیاز دارد.

نگرانی های فزاینده

فرمانداران از تگزاس و فلوریدا دارند شرط پیشگیرانه ممنوع است سوابق واکسیناسیون در ایالت های خود دقیقاً چه چیزی باعث این تصمیم می شود؟

اول ، برخی از شهروندان ایالات متحده نگران استفاده از اطلاعات شخصی خود هستند در صورتی که دولت یا سازمان بهداشتی باید سابقه واکسیناسیون خود را ثبت کند.

با این حال ، مشکل عمیق تر است. با تازگی این واکسن ها اطلاعات غلط گسترش یافته است در مورد شدت بیماری همه گیر و اثرات طولانی مدت واکسن ها. با گسترش این اطلاعات غلط ، مردم از واکسیناسیون رویگردان هستند و بنابراین گواهی واکسیناسیون لازم را نمی خواهند.

اطلاعات نادرست می تواند منجر به جعل گواهی واکسیناسیون شود. خطرات بالای همه گیری و احتمال اطلاعات غلط و گذرنامه های جعلی ترکیبی است که دولت باید مراقب آن باشد. این قانون ادعاهای دروغین می تواند برخی از این موارد را پوشش دهد ، به عنوان مثال هنگامی که شخصی از یک سازمان یا ابتکار دولتی کلاهبرداری می کند.

در آن زمان و تنها در آن صورت است که دولت می تواند از طریق قانون اقدامی انجام دهد. در غیر این صورت ، مقامات مجبور خواهند بود اطلاعات غلط را منتشر کرده و حقایق را ترویج دهند.

با این وجود ، اگر هر ایالت ایده گذرنامه را رعایت کند ، با مانع دیگری روبرو خواهید شدایمنی آنلاینبه مردم می توانند به راحتی یک گواهی واکسیناسیون کاغذی جعل کنند ، که باعث جذابیت بیشتر برنامه های تلفن همراه می شود. با این حال ، یک دفترچه ثبت دیجیتال به میزان قابل توجهی از متخصصان رمزگذاری و امنیت سایبری برای جلوگیری از تقلب و نقض امنیت نیاز دارد.

این اتحادیه اروپا از فشار عمومی در تصمیم خود برای تسریع در عرضه کارت سبز دیجیتال خود یاد می کند. واضح است که رهبران اتحادیه اروپا از فشار فوق العاده ای که بر آنها وارد می شود برای ایجاد تعادل بین حریم خصوصی ، آزادی و امنیت سایبری با نیازهای بهداشت عمومی آگاه هستند. سران دولتها و دولتهای اتحادیه اروپا بیان کنید که خواهد بود استثنا در سطح اتحادیه اروپا و کشورها به دلایل بهداشتی ، جنسیتی ، مذهبی و سایر دلایل. به اصطلاح “میدان مین قانونی” قابل توجه است.

باز هم ، تهدید نابرابری در واکسن ها وجود دارد. کسانی که پیامدهای حقوقی اتحادیه اروپا را برای دریافت گذرنامه واکسن جهانی مشاهده می کنند ، عدم دسترسی دیجیتالی را به عنوان یک مانع احتمالی برای افراد کم درآمد در سراسر جهان ذکر می کنند.

طبق برخی از حساب ها ، نیاز به گذرنامه های دیجیتال جهانی یک اقدام شدید است. آنها همچنین در سطح ایالت ممنوع هستند. مشخص نیست که هر کشور ، ایالت و سازمان خصوصی چگونه پیش خواهند رفت. صرف نظر از این ، مدیران باید برای هر نگرانی که هر فرد دارد راه حل ارائه دهند.

یک هدف مشترک

گذرنامه های واکسن COVID-19 می تواند به جامعه کمک کند تا به حالت عادی بازگردد زیرا نشان می دهد که چه کسی است و چه کسی در برابر این ویروس مصون نیست ، که این امر باعث کند شدن شیوع می شود. با این حال ، نگرانی ها در مورد خود واکسن ها و همچنین استفاده از داده های خصوصی ، مفید بودن آن را پیچیده می کند.

بنابراین ، دولتها و سازمانهای بهداشتی باید بر یک هدف مشترک تمرکز کنند – غلبه بر همه گیری. برخی از ایالت ها قبلاً گذرنامه ها را ممنوع کرده اند ، در حالی که برخی دیگر اسناد کارت را که به راحتی گم می شوند ، به آنها تحویل می دهند. برخی دیگر مدتها زیرساخت دیجیتالی برای ردیابی و اثبات گواهی واکسیناسیون را در اختیار داشتند. برای مدتی برای شهروندان این کشورها داشتن یک جزء دیجیتالی از تابعیت و سایر سوابق آنها طبیعی بوده است.

برای سنجش جوانب مثبت و منفی پاسپورت به اطلاعات بیشتری نیاز است. به طور واضح هیچ راه حلی وجود ندارد که همه را راضی کند ، اما همچنین واضح است که بازگشت به حالت عادی مستلزم مصالحه و نوعی راه حل دیجیتالی یا غیر دیجیتالی برای تأیید وضعیت واکسیناسیون است. سوابق واکسیناسیون به این دلیل است که بسیاری از کشورها نگران آبله و سایر بیماری ها نیستند و واکسن ها مدتهاست که بخشی از تجربه ثبت نام در موسسات آموزشی دولتی و خصوصی هستند.

ما می دانیم که کشورها می توانند بین آزادیهای فردی و سلامت عمومی تعادل برقرار کنند زیرا قبلاً این کار را بارها انجام داده اند.

اگر علاقمند به نوشتن برای International Policy Digest هستید ، لطفاً به ما در [email protected] ایمیل بزنید