Wau با غذاهای عالی مالزی از تیم ستاره Michelin شروع به کار می کند


در روزهای اولیه شیوع بیماری همه گیر ، سهیل مهتا ، که به همراه همسرش استیسی مهتا ، مالک و اداره کننده رستوران مالتی با ستاره میشلن Laut و رستوران خواهر نزدیک آن ، Laut Singapura است ، که بیشتر به غذاهای خیابانی توجه دارد ، نگران.

مهتا در ابتدای این هفته به Gothamist گفت: “ما نمی دانستیم چه اتفاقی برای محلات مرکز شهر ما می افتد.” هر دو نقطه در منطقه گرامری / یونیون اسکوئر به شدت به کارمندان اداری تکیه می کردند تا هر شب اتاق های غذاخوری را پر کنند. مهتاها برای جلوگیری از شرط بندی خود می خواستند یک تجارت جدید باز کنند ، اما در یک منطقه مسکونی متفاوت.

مهتا گفت: “ما متوجه شدیم که مردم در قسمت غربی غربی در واقع در شهر ماندند.” “آنها ترک نکردند ، و ما دیدیم که بسیاری از رستوران های اینجا ، حتی در هنگام آماده سازی و تحویل غذا ، خوب بودند. مردم محلی در واقع از رستوران های اینجا بسیار بیشتر از مرکز شهر حمایت می کردند. بنابراین ما اجاره نامه را در اوج همه گیری امضا کردیم و ووف به وجود آمد. “

تأکید Wau بر آشپزی خانگی است و منو مملو از غذاهای غنی با طعم عالی است ، هم آنچه مهتا غذاهای مالزیایی “ریشه دار” می نامد ، و هم غذاهای برنج و رشته فرنگی که می توانید در غرفه هاوکر در آنها پیدا کنید. کل منطقه من و همسفرم آن روز نیم خوراکی خوردیم و همه چیز خوشمزه بود.

مقدار زیادی از اقلام پان آسیایی خوب در میان شروع کنندگان وجود دارد ، از جمله یکی از چندین گزینه گیاهی وو ، انبوهی از نمک و فلفل متوسط ​​نارگیل ، نارگیل جوان ، میوه بسیار لطیفی که به خوبی به غذاهای دریایی معمول اضافه می کند. به ریشه ترد نیلوفر آبی بسیار ترد است و در سس پرتقال پر جنب و جوش آغشته شده است که مهتا آن را با تام یام تایلندی مقایسه می کند. هر دوی آنها میزهای فوق العاده ای را ایجاد می کنند.

دونات های خوش طعم حتی بهتر بودند ، با مخلوط غلیظ مرغ خرد شده و میگو ، پوسته ترد جو دوسر ، و بارهای زیادی از حرارت دم کرده فلفل قرمز در کمین آنها. سایر گزینه های جذاب در اینجا عبارتند از Larb Fries گیاهی ، بال مرغ Honey Chili Sambal ، Wontons in Chili Oil و Murtabek ، که به عنوان غذای مالزیایی-هندی با پنکیک پر از مرغ و تخم مرغ توصیف می شود.

مرغ ناسی گورنگ (15 دلار) ، سنگاپور سبک دریایی Char Kway Teow (19 دلار) ، گاو رندانگ (24 دلار)

فلش

مرغ ناسی گورنگ (15 دلار) ، سنگاپور سبک دریایی Char Kway Teow (19 دلار) ، گاو رندانگ (24 دلار)

اسکات لینچ / Gothamist

مطمئناً می خواهید مدتی را در بخش نودل هاوکر واو بگذرانید. غذای مورد علاقه من در شب احتمالاً چار کیوی به سبک سنگاپور بود ، یک کاسه رشته فرنگی پهن و پهن که روی آن غذاهای دریایی و چاشنی آن با سس سویا تیره قرار داشت. می توانید این غذا را با مرغ یا توفو نیز تهیه کنید ، اما در هر صورت این یک غذای راحت درجه یک است. Pad See Ew ، سنگاپور لاسکا ، Pad Thai به سبک بانکوک و Mamak Mee Goreng ، معجون نودل تخم مرغ هندی-مسلمان نیز در دسترس شما هستند تا احساس سیری و شادی کنید.

غذاهای افسانه ای برنج شامل نازی میکی ، برنج سرخ شده آناناس و به سفارش ما ، تپه ای از نان گورنگ فوق العاده ، برنج سرخ شده با طعم چیزهایی مانند رب میگو آسیاب شده ، سس سویا شیرین به نام کیکاپ مانتیس ، تمر هندی ، سیر و چیلی. ما مرغ خوردیم و یک تخم مرغ آبدار برای تفریح ​​روی آن آمد.

تعدادی از محصولات مشابه استارت را می توانید در زیر عنوان Signature Dises ، مانند میگوهای فلفل سیاه سنگاپور ، ریحان کرپو ، کشاورزان سرخ شده ، و گوشت گاو رندانگ ، که حاوی تکه های گوشت نرم در کاری قرمز ضخیم بود ، پیدا کنید. همچنین چندین سوپ ، سالاد و غذاهای جانبی در منو و سه دسر وجود دارد که همه ما آنقدر پر از امتحان بودیم ، اگرچه دفعه بعد این پودینگ برنج سیاه بالیایی را تهیه می کنم.

میهمانان

چند صندلی در فضای باز وجود دارد که به پیاده رو می آیند ، و در داخل آن چند نیمکت مخملی ، چند تایی دو تایی و یک میله چوبی بزرگ خواهید داشت که می توانید برای انواع نوشیدنی های الکلی ، از جمله هشت “، به آنها تکیه دهید. امضا. “” کوکتل. همراه من سریع با میوه آبدار و طعم دارش که طعم دارش از میوه جکفروت بود کار کرد – او آن را “به شکل خوب مانند آب نبات و آپرول” نامید.

همانطور که از نامش پیداست ، واو از اژدهای ماه وو بولان آمده است که بر روی میزهای بیرون با باد تکان می خورند. به طور خاص ، همانطور که مهتا می گوید ، “آنها به مالزی ، اندونزی و سنگاپور منتقل شده اند ، و از آنجا الهام غذا خوردن در اینجا می آید. ایده این اتاق این است که روحیه شما را بالا ببرد و شما را بالا ببرد. به علاوه ، من فقط می خواهم شما بیایید و بگویید “وای”

Wau در خیابان 434 آمستردام ، نبش خیابان 81 واقع شده است و در حال حاضر برای ناهار ، صبحانه و شام دوشنبه تا جمعه از ساعت 12:00 بعد از ظهر تا 3:30 بعد از ظهر و سپس دوباره از 5:00 بعد از ظهر تا 10:00 شب باز است. روز شنبه از ساعت 12:00 شب تا 10:30 شب ؛ و روز یکشنبه از ساعت 12:00 شب تا 9:30 بعد از ظهر (926-261-5926 ؛ waunyc.com)